Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu)

 

Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. 

 

Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą.

 

Jego artystyczny dorobek to jedenaście płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracował w latach 2009-2024. Dotychczasowa dyskografia przedstawia się następująco:

 

Książka z płytą "Duchy Poetów" była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Płyta "Golgota Jasnogórska" otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska

 

Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Kornel Jasiński (gitara basowa), Adam Szuraj (perkusja), Marta Zalewska (skrzypce, mandolina, wokal).

 

Co poza muzyką?

 

Marcin Styczeń jest z wykształcenia dziennikarzem,  ale od wielu lat nie pracuje w zawodzie. Ostatnio w roli dziennikarza występował w radiowej Jedynce, gdzie wspólnie z Ernestem Bryllem tworzył audycję "Oj, gębo moja" o polskiej tożsamości.

 

Przez klika lat w Radiu Warszawa 106,2 FM prowadził audycję poświęconą piosence poetyckiej - "Muzyka z duszą". Przez rok był także szefem muzycznym tej rozgłośni.

 

W latach 2009-2011 pracował TVP1 w programie "Miedzy ziemią a niebem", wcześniej w Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek prowadził Magazyn (Pro)rodzinny "Niedzielnik". Przez wiele lat był prezenterem kilku warszawskich rozgłośni: Radia Dla Ciebie, Radia 94 i Radia Plus.

 

Pracuje także jako lektor. Jego głos można usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych.

 

Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim „Hybrydy”, gdzie organizował cykliczną imprezę „Hybryda Poetica”.

 

Jest ojcem dwójki dzieci: Klary i Franciszka. Mieszka i pracuje w Warszawie.


WYWIADY:

Jestem, to jest to! 

Przeczytaj wywiad Marty Januszewskiej z Marcinem Styczniem o nowej płycie "Zbieg". "W poezji Karola Wojtyły odnalazłem mistycyzm..." - wywiad z Marcinem Styczniem w Pulsie Olkusza


"Ocean ten sam, ale inny poziom zanurzenia" -  wywiad Marty Januszewskiej z Marcinem Styczniem z okazji dwudziestolecia pracy twórczej. 24.10.2014


"To, co robię, jest dla innych" -  wywiad z Marcinem Styczniem w PressMix. 25.01.2015


"Mówią, że mój głos koi ludzi" - wywiad z Marcinem Styczniem w radiowej Jedynce. 26.01.2015


"Zdzieranie masek się opłaca" - wywiad z Marcinem Styczniem w MediaElite. 27.01.2015


Muzyczne rozmowy w Trójce 01.02.2015. Posłuchaj wywiadu z Marcinem Styczniem o 20-leciu pracy twórczej.


"Mogłem w kółko słuchać Soyki" Marcin Styczeń w  Radiowej Jedynce 16.01.2016. Posłuchaj!


Marcin Styczeń w "Muzycznych darach" suplement 27.01.2016

Posłuchaj audycji o zbliżającej się premierze "Zbiega".


Marcin Styczeń w muzycznej audycji Radia Rodzina - 31.01.2016

Posłuchaj wywiadu Marcina Stycznia, którego udzielił Januszowi Gajdamowiczowi.


Zobacz relację z koncertu "Zejdźmy się jak na wilię" w Oleszycach 20.12.2015


W audycji Gospel Box Marcin Styczeń rozwiązywał kryminalną zagadkę. Kim jest Zbieg? 1.02.2016


O "Zbiegu" w Muzycznych rozmowach" w Trójce. 7.02.2016 Posłuchaj!