Innowacyjne szkolenie ISRIKUZ

Natrafiłem dzisiaj na wywiad z prof. Yoramem Reichem z Uniwersytetu w Tel-Avivie, inżynierem i znawcą tematyki innowacji. Czym jego zdaniem jest innowacja? „To rozwinięcie kreatywności o wartość. Bo nie wystarczy stworzyć cokolwiek. Chodzi o to, by nasz twór był użyteczny, najlepiej nie tylko dla nas, lecz także dla ogółu”. 

Jak wiele osób zadaje sobie takie pytanie: czy to, co robię, służy innym ludziom? 

Jestem szczęściarzem, ponieważ na swojej drodze spotykam wielu takich ludzi. Jednym z nich jest Bernard Fruga - uznany doradca szefów, których firmy przechodzą zmiany. W ostatni weekend wziąłem udział w jego  szkoleniu „ISRIKUZ - pogodne przywództwo”. Jakiś czas temu ukazała się książka pod takim samym tytułem, którą miałem zaszczyt przeczytać jako lektor (na stronie www.fruga.net możecie ją kupić także w wersji audio). Szkolenie było na niej oparte. Co to jest ISRIKUZ? To imię bohatera książki, a zaraz akronim, utworzony od pierwszych liter angielskich nazw obszarów, które obejmuje ten model biznesowy. I - indepedence - niezależność. S - simplicity - prostota. R - renewal - odnowa, regeneracja, oczyszczenie. I - indifference - dystans, beznamiętność. K - kindness - życzliwość, wdzięczność. U - understanding - rozumienie, skupienie. Z - zest - werwa, siła do działania. 

Przez ponad dwa dni pracowaliśmy w grupie, która złożona była z niezwykle ciekawych ludzi. Były osoby zajmujące się sprzedażą wina, nieruchomościami, wydawaniem książek czy zarządzaniem projektami. Naprawdę otworzyły mi się oczy. Fajnie jest przetrzeć swoje okulary i uświadomić sobie, że sprawy nie są takimi, jakimi się wydają, że warto mieć w życiu nie więcej niż trzy cele, że trzeba podjąć decyzję, czy chce się wiosłować czy dryfować, a zmiana jest możliwa tylko wtedy, gdy za decyzją idzie działanie. 

Write a comment

Comments: 1
 • #1

  Joanna (Thursday, 18 June 2015 10:09)

  Bardzo mnie cieszy to że nie marnuje pan czasu i życia na udawanie . :) .
  Ufam że pana postawa , zaangażowanie , świadectwo pomaga i pomoże wielu ludziom w zrozumieniu o co w tym życiu chodzi . To jak nam się będzie żyło zależy tylko od nas , od wartości za którymi się opowiemy -prawdą , miłością , czy samozakłamaniem , użalaniem , oskarżaniem innych tylko nie siebie... . KAŻDY Z NAS MA WYBÓR -w każdej chwili życia .
  Warto zabrać się do pracy nad sobą :) , z BOGIEM i ludźmi . :)
  Życie ma sens :)