Myśli jak motyle w obrazie

Jedna z moich znajomych z facebooka Aneta Ba zainspirowana moją piosenką "Myśli jak motyle" namalowała taki obraz. Jestem pod wrażeniem :)

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Joanna (Wednesday, 03 June 2015 12:48)

    Myśl jest tak sprytna ,tak chytra ,że zniekszałca wszystko dla swojej wygody .Myśl przez swe dążenie do przyjemności sama sobie nakłada więzy . Myśl rodzi rozdwojenie we wszystkich naszych stosunkach . Jest w nas skłonność do przemocy , która daje nam przyjemność , ale jest też pragnienie pokoju ,pragnienie bycia uprzejmym i łagodnym. Dzieje się tak przez cały czas w życiu każdego człowieka . Myśl nie tylko rodzi to rozdwojenie w nas ,ale też gromadzi niezliczone wspomienia doznanych przyjemności i cierpień , i z tych wspomień sama się odradza . Tak więc mśl jest przeszłością , myśl jest zawsze stara. Nowego faktu myśl nie może pojąc.Może on być póżniej zrozumiany... Myśl nie może nigdy rozwiazać żadnego psychologicznego problemu.Jakkolwiek bystra ,jakkolwiek chytra,jakkolwiek uczona jest myśl,jakąkolwiek strukturę tworzy za pomocą wiedzy ...-myśl nigdy nie jest nowa i dlatego nie może nigdy odpowiedzieć na żadne doniosłe pytanie .Stary umysł nie może rozwiązać problemu życia .
    Umysł jest przewrotny ,gdyż może wszystko wymyślić i wiedzieć rzeczy ,które nie istnieją. Może dokonywać najniezwyklejszych sztuczek i dlatego nie można na nim polegać . Ale jeśli zrozumiemy jaka jest cała struktura naszego myślenia i dlaczego myślimy,jeśli zrozumiemy słowa ,sposób swego zachowania w codziennym życiu , sposób w jaki do drugich mówimy, sposób w jaki ludzi traktujemy itd -jeśli wszystkiego będziemy świadomi, to wtedy umysł nie będzie nas oszukiwał. Umysł nie będzie wtedy tworem ,który czegoś się domaga , coś podbija ,lecz stannie sie niezmiernie cichy, wrażliwy i samotny , a w tym stanie nie ma miejsca na oszustwo.